ABB s.r.o.

Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

Free Home
ABB je technologický lídr

ABB Elektrotechnika nabízí rozsáhlé portfolio výrobků, digitálních řešení a služeb pokrývající širokou oblast od rozvoden po zásuvky. Součástí nabídky jsou také digitální a připojené inovativní produkty, řešení a služby pro nízké a vysoké napětí včetně nabíjecí infrastruktury pro elektrická vozidla, modulové rozvodné stanice, automatizace distribuce energie, chránění, domovní elektroinstalace, rozváděče, kabeláž, senzory a řídicí prvky.

 

Více než 150 let inovací ABB v České republice

  • Ačkoliv oficiálně působí společnost ABB v ČR teprve od roku 1992, firmy, které se postupem času staly její součástí, mají velmi dlouhou historii a s ABB je kromě jiného vždy spojovala snaha přicházet s průkopnickými inovacemi a novými technologiemi.
  • V roce 1868 byl v Jablonci nad Nisou založen nejstarší výrobní závod nyní ABB s.r.o. (Elektro-Praga). Může se tak pyšnit nejdelší více než 150letou historií ze všech závodů ABB ČR. V roce 1908 majitelé k původní továrně připojili výrobu elektrotechnických součástek a začali se zaměřovat také na vlastní vývoj.
  • Poté, co se společnost Elektro-Praga stala v roce 1993 součástí ABB, přichází období výrazného rozvoje a modernizace výroby domovního elektroinstalačního materiálu.
  • Od roku 2016 je zde do výroby zásuvek zapojen i ikonický robot ABB YuMi, první skutečně spolupracující robot na světě.
  • ABB nabízí komplexní portfolio pro klasickou a inteligentní domácnost. Portfolio obsahuje 17 designových řad vypínačů a zásuvek ve více jak 100barevných a materiálových provedeních, standardní i chytrou elektroinstalaci, domovní telefony, ale i prvky pro bezpečnost.

Produkty společnosti ABB

Free Home

Inteligetní domácnost

Free Home

Inteligentní spínač LEVIT

Dotykový panel s displejem

Systémový komponent inteligentní instalace ABB-FREE@HOME

  • Let’s write the future. Together.
Pavel Kutek | Průmyslový partner e4 | ABB

Rozhovor

Jaká rizika číhají na zákazníky, pakliže třeba podlehnou mnohdy pouze zdánlivě výhodnějším nabídkám?
V této otázce je naše pozice možná o trochu jednodušší neboť za elektroinstalací stojí téměř vždy pan elektrikář či elektromontážní společnost, která sama vždy preferuje kvalitní výrobky osvědčených dodavatelů, mezi které ABB zcela jistě patří.

Jaké změny v sortimentu jste připravili pro letošní rok a co chystáte do budoucna?
Jako tradiční výrobce elektroinstalačního materiálu s více než 150-ti letitou tradicí neustále inovujeme naše výrobky. Rozšiřujeme jejich řady tak, abychom uspokojili náročné požadavky našich zákazníků. Chceme pomoci nejen těm, kteří se v poslední době stále častěji snaží sladit svůj interiér s prvky elektroinstalace, ale i té části zákazníků, kteří touží po sofistikovaném ovládání svojí elektroinstalace pomocí chytrého ovládání. Právě koncept chytrého bydlení je pro nás určitě velkou výzvou do budoucnosti.

Co nabízíte zákazníkům jako bonus?
Zcela jistě je to šíře našeho portfolia. V oblasti elektroinstalací jsme schopni naším zákazníkům nabídnout téměř vše od kompletního vybavení naší rozvodnice přes nepřeberné množství různých designových vypínačů a zásuvek až po systémy chytrého bydlení. Dalším bonusem může být vysoký stupeň technické podpory, která je k dispozici jak odborným pracovníkům, tak i konečným uživatelům našich produktů.

Jaké používáte komunikační prostředky?
Díky šíři portfolia společnosti ABB využíváme téměř všechny komunikační možnosti ať již se jedná o prostředky moderní online komunikace nebo i tradiční způsoby komunikace, které mají v našem oboru stále svoje místo.

Máte vzkaz pro stavebníky?
Určitě doporučuji spolu s odborníky pečlivě probrat celý projekt a naplánovat všechny svoje budoucí potřeby, i když to mnohdy není jednoduché. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že těch elektrických zásuvek není vlastně nikdy dost.

 

Pavel Kutek
Product Marketing Director
ABB Elektrotechnika

Inteligentní domácnost

Free home | Průmyslový partner e4 | ABB
Free home

 

 

Silní partneři Wienerberger e4 domu

Stavební firmy v programu e4

Tradice výstavby rodinných domů (navazuje na sdružení Porotherm dům Wienerberger)

Ověřené profesionální stavební firmy

e4 dům na klíč

Stavební firmy v programu e4 >

Průmysloví partneři v programu e4

Podpora stavebníků v programu prostřednictvím řady výhod a propracovaných technologických řešení

15 renomovaných výrobců prémiových stavebních materiálů

Průmysloví partneři v programu e4 >

Certifikovaní projektanti e4

Proškolení odborníci z pravidel navrhování e4 domů

Síť specialistů na území celé ČR

Certifikovaní projektanti e4 >