Rodina se psem sedící před domem na zahradě v popředí stropní vložky Miako jako stolek pro piknik

Ekologie a zdraví - základní pilíř e4

Do konstrukce e4 domu, jeho vzniku i užívání jsou pevně vtisknuty základní hodnoty - čtyři e“, které zároveň představují klíčové výhody bydlení v e4. Pojďme si představit jednu z těchto hodnot - ekologii (zdraví).

Symbol rostlina | Wienerberger e4 dům - plant, flower

ekologie a zdraví

e4 dům poskytuje zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou a akustickým komfortem. Pálené tašky a cihly jsou vyrobeny z přírodních materiálů, což zajišťuje absenci veškerých škodlivin. Kritéria konceptu e4 kladou důraz na snižování spotřeby vody, energií a emisí CO2. To z e4 dělá trvale udržitelný koncept. Dům zajišťuje retenci či akumulaci dešťové vody na pozemku a dále ji využívá např. pro zalévání. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4.

Využití keramických materiálů včetně ostatních doporučených technologií vytváří zdravé vnitřní prostředí a komfortní teplotní podmínky v létě i v zimě.

  • Dům zajišťuje retenci nebo akumulaci dešťové vody na pozemku a využívá ji např. pro zalévání
  • Využívá ekologický zdroj energie
  • Díky využitým materiálům zajišťuje zdravé vnitřní klima
  • Vynikající akustický komfort

Akustické cihly pro klidný domov

Ticho, klid na práci i nerušený spánek jsou základní atributy pohodlného a zdravého domova. Nároky na takzvanou zvukovou neprůzvučnost se stále, i v důsledku změn životního stylu a prostředí, zvyšují. Koncept e4 zahrnuje materiály a technologie pro zabezpečení vysokého akustického komfortu. Jedná se o akustické cihly řady Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix. Tyto cihly mají vylepšené aktustické vlastnosti a až o 30 % lepší vyšší pevnost než cihly Porotherm Profi. Lépe udržují stálou vnitřní teplotu při výkyvech venkovních teplot a umožňují bezproblémové vrtání příklepem.

Mohlo by vás také zajímat