Hero banner - We4d pořádný dům - velké
Hero banner - We4d pořádný dům - malé

Co je e4 dům

Co je e4 dům?

e4 dům je zdravý cihlový dům na míru.

Jedná se o komplexní návod pro moderní a do budoucna orientované bydlení v rodinném domě, které je založeno na využití keramických stavebních materiálů – cihelném systému Porotherm, pálené střešní krytině Tondach či lícovém zdivu Terca.

Detailně promyšlené e4 konstrukční řešení včetně návodů pro stavbu vychází ze zkušeností, moderních technologií a ověřené praxe společnosti Wienerberger. Jedná se o domy postavené ve standardu NZEB s konstrukcí z jednovrstvého zdiva Porotherm a se šikmou střechou Tondach. Pokud je vyprojektována střecha plochá, pak je v e4 domě osazen těžký strop Porotherm.

Povinná a doporučená pravidla pro návrh Wienerberger e4 cihlových domů

Domov vybudovaný dle principů e4 je zdravý a připravený pro moderní nároky na bydlení a životní styl v příštích desetiletích. Je charakteristický nízkými pořizovacími i provozními náklady a lze ho pořídit za výhodnou cenu.

Grafika na web WTS

Výhody bydlení v e4 domě

e4 dům je krásný a zdravý domov na míru s nízkými provozními náklady a výhodnou pořizovací cenou.

  • Konkurenceschopná cena domu
  • Nízké účty za energie
  • Nízké náklady na údržbu
  • Výhodná investice - zhodnocení
  • Zdravé vnitřní klima
  • Tepelná pohoda / vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou
  • Klidné bydlení v tichu
Grafika na web WTS

Kdo staví e4 dům - společenství profesionálů

Toto společenství stavebních profesionálů se soustřeďuje na kvalitní výstavbu zdravých cihlových domů.  Naším společným cílem je pomoci vám realizovat váš vysněný rodinný Wienerberger e4 dům.

Využili jsme zkušenost a know-how, které společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, načerpala v oblasti výstavby rodinných domů s keramickou obálkou a pečlivě jsme pro vás vybrali skupinu stavebních firem, skutečných profesionálů ve svém oboru. Tyto firmy pravidelně školíme a prověřujeme kvalitu jejich práce. S tím nám pomáhají také nezávislé kontrolní orgány jako je spolupracující Centrum stavebního inženýrství.

Součástí Programu Wienerberger e4 dům jsou však také další partneři, kteří se podílejí na hladkém průběhu výstavby rodinných domů. Jedná se nejen o certifikované e4 projektanty, ale také další špičkové výrobce stavebních materiálů. Ti poskytují našim stavebním firmám know-how a řadu výhod pro jejich zákazníky.

Grafika na web WTS

Vybraný cihlový sortiment pro stavbu domů e4

e4 konstrukční řešení je optimalizováno pro nejvhodnější kombinace jednotlivých výrobků z komplexního cihelného systému Porotherm a střešního systému Tondach. Jedná se o preferovaný sortiment ze strany výrobce, projekcí, obchodníků i stavebních firem. Sortiment je dostupný na celém území ČR, protože je podporovaný na skladech stavebnin.

Grafika na web WTS

Jak se staví

Svůj dům si můžete jednoduše postavit:

1.       Na klíč se stavební firmou programu Wienerberger e4 dům.

2.       Svépomocí s využitích našich specializovaných služeb.

Pro správné založení stavby vašeho e4 domu využijte službu a poradenství „Pomoc se založením zdiva“. Stavební technik společnosti Wienerberger pomůže s vyrovnáním nerovností základů maltou a založením první řady cihel s maximální přesností do roviny dané laserem. Zaškolí vás a vysvětlí následný postup zdění včetně řešení detailů, kotvení, napojení vnitřních příček a správné napojení na další součásti obálky stavby.

3.       S vlastní stavební firmou mimo program We4d.

Rough construction with building professional measuring window equality
Grafika na web WTS

Jak si dům navrhnout

Pro návrh Vašeho vysněného domu můžete využít:

1. Služeb certifikovaných projektantů pro vytvoření vlastního vysněného návrhu

 

2. Vlastního projektu a stavební firmy pro výstavu domu ze společenství programu Wienerberger e4 dům .

3. Připravených typových projektů z dílen:

Fotografie projektů (blueprint) pro Wienerberger e4 dům, Zdroj: Adobe Stock
Grafika na web WTS

e4 bydlení = zdravé bydlení

Základem konstrukce domu e4 jsou keramické stavební materiály. Pálené cihly a střešní tašky jsou vyráběné z přírodních materiálů. Vznikají pálením směsi, jejímž základem je lokálně těžený jíl a voda. To je důvodem, proč cihla i pálená taška poskytují zcela zdravé vnitřní prostředí pro život.  

Cihelné zdivo neobsahuje dle vědecké studie SZÚ škodlivé látky

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a zajišťují zcela zdravé a komfortní vnitřní prostředí domu. To bylo potvrzenou vědeckou studií realizovanou Státním zdravotním ústavem (SZÚ), laboratoří Centra zdraví a životního prostředí. Tato studie byla realizována v roce 2019 a potvrdila, že cihly Porotherm i střešní tašky Tondach nejsou jako materiál s nulovými emisemi, zdrojem měřených organických látek v interiéru. V rámci studie a sledovaného spektra látek nebyly nalezeny žádné škodlivé látky, týkající se hrubé stavby.

Pálené cihly a střešní tašky omezují riziko vzniku plísní, hniloby a mikroorganismů

Je to proto, že se jedná o materiál, který má vysokou schopnost propouštět vodní páry a v interiéru tak nezůstává nadměrná vlhkost. Někdy se zjednodušeně mluví o tom, že stěny „dýchají“, odborně se tento jev nazývá difuze.

Fotografie produktů - Energie z Přírody Energy+_cihly_Porotherm_T_Profi_and_TS_Profi
Grafika na web WTS

Ověřeno praxí

V programu Wienerberger e4 dům byl postaven první vzorový dům e4. Tento cihlový rodinný dům byl postaven nedaleko Prahy, v Újezdu u Průhonic, pro rodinu Ing. Karla Vlčka. 

Projekt prvního vzorového e4 domu pochází z dílny Ing. arch. Bohumila Brůži. Jako vítězný projekt jej ocenila odborná porota v rámci architektonické soutěže „e4 cihlový dům budoucnosti“, kterou pod záštitou České komory architektů uspořádala v roce 2017 společnost Wienerberger.

První e4 dům je naprojektován dle principů e4 tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihelného zdiva Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach včetně systému izolace iRoof. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva. Dům je postaven dle standardů domu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). Obálku domu doplňují okna VEKRA a střešní okna VELUX. Dále jsou v domě výrobky kotvící techniky fisher international, izolace a sádrokartony ISOVER Saint-Gobain. Dům je osazen komínový systém značky SCHIEDEL a potrubí PIPELIFE, Designovým i funkčním prvkem jsou pak fasádní pásky Terca a velkoformátová dlažba Semmerlock. Kuchyně i koupelny domu byly osazeny výrobky z portfolia společnosti SIKO.

Galerie ze stavby - Vzorový dům Újezd u Průhonic

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky