Vizualizace - řez domem 2020 | Wienerberger

Vzorový e4 dům - Újezd u Průhonic

V programu Wienerberger e4 dům byl postaven první vzorový dům e4 v České republice. Tento cihlový rodinný dům byl postaven nedaleko Prahy, v Újezdu u Průhonic, pro rodinu Ing. Karla Vlčka

Projekt prvního vzorového e4 domu pochází z dílny Ing. arch. Bohumila Brůži. Jako vítězný projekt jej ocenila odborná porota v rámci architektonické soutěže „e4 - cihlový dům budoucnosti“, kterou pod záštitou České komory architektů uspořádala v roce 2017 společnost Wienerberger.

První e4 dům je naprojektován dle principů e4 tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihelného zdiva Porothermpálené střešní krytiny Tondach včetně systému izolace iRoof. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva. Dům je postaven dle standardů domu s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). Obálku domu doplňují okna VEKRA a střešní okna VELUX. Dále jsou v domě výrobky inteligentní domácnosti od ABBkotvící technika fisher internationalizolace a sádrokartony ISOVER Saint-Gobain. Dům je osazen komínový systém značky SCHIEDEL a potrubí PIPELIFE, Designovým i funkčním prvkem jsou pak fasádní pásky Terca a velkoformátová dlažba Semmerlock. Kuchyně i koupelny domu byly osazeny výrobky z portfolia společnosti SIKO.

  • Zastavěná ploch - 243,5 m2
  • Užitná plocha přízemí - 177 m2
  • Užitná plocha podkroví - 79,7 m2
  • Obestavěný prostor - 1230 m3
Grafika na web WTS

Dispozice vzorového e4 domu

Dům e4 je navržen pro 4 až 5ti člennou rodinu s dispozicí 6+KK o celkové užitné ploše 257 m2. V přízemí se nachází společenská část domu s obývacím pokojem a kuchyní s vazbou na prostornou terasu, pak pokoj pro hosty a další zázemí domu jako je dvougaráž a úložné prostory. Do podkroví je situována klidová část domu se dvěma dětskými pokoji, koupelnou s východem na terasu a ložnicí s vlastní šatnou a koupelnou.

Grafika na web WTS

Půdorysy vzorového e4 domu

Přízemí

Půdorysy - přízemí vzorového e4 domu Újezd u Průhonic

Patro

Půdorysy - patro (přízemí) vzorového e4 domu Újezd u Průhonic

Aktuálně ze stavby vzorového e4 domu - Újezd u Prahy

Újezd u Průhonic (2019-2020)

Grafika na web WTS
Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky