Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize ISOVER

Smrčkova 2485/4, 180 00 Praha 8

Produkt skelná vata | Průmyslový partner e4 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize ISOVER
Produkt skelná vata

ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu. 

• Minerální izolace z čedičové a skelné vlny, expandovaný a extrudovaný polystyren pro kompletní zateplení domu

• Systémová řešení akustiky a požární ochrany

• Systémová řešení nadkrokevního zateplení šikmých střech, unikátní patentované řešení parobrzd ISOVER VARIO®

• Systémová skladba zateplení půd a trvale neobývaných prostor

• Materiály do systémů vegetačních střech

 

Produkty společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize ISOVER

Izolace

EPS Sokl

Izolace

Unirol PROFI 2019

Saint-Gobain

Construction

  • Jistota v izolacích
Obchodní ředitel | Průmyslový partner e4 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - Divize ISOVER

Rozhovor

Představte v pár větách svoji firmu potenciálním zákazníkům
ISOVER nabízí nejucelenější nabídku tepelných, zvukových a protipožárních izolací na českém trhu. Nabízíme minerální izolaci, expandovaný i extrudovaný polystyren, izolace pro stavebnictví, energetiku i průmysl. Speciální oblastí jsou hydrofilní izolace pro pěstování rostlin. Samozřejmostí jsou vysoký důraz na kvalitu výrobků, průběžné inovace, ekologická a hygienická nezávadnost a snaha o systémová řešení.

Jaké jsou trendy tepelných izolacích?
Trendem je používání tepelných izolací s lepšími izolačními parametry a současně se používají při zateplování stále větší tloušťky materiálu. Například izolační polystyrenové desky pro zateplení soklu a spodní stavby ISOVER EPS SOKL 3000 jsou ve standardní nabídce až do tloušťky 300 mm. Použití této tloušťky materiálu umožňuje splnění požadavků i pro energeticky úsporné stavby, tj. nízkoenergetické a pasivní domy. Nejnovějším a také nejvýkonnějším typem šedých EPS fasádních desek pro zateplovací systémy ETICS jsou fasádní izolační desky ISOVER EPS GreyWall SP (Sun Protect). Jsou vyráběny z nejlepších dostupných surovin na trhu technologií do forem, což jim zajišťuje řadu unikátních vlastností. Jsou opatřeny bílou lícovou povrchovou vrstvou, která zajišťuje možnost jejich montáže i na přímém slunci (standardní šedé desky EPS vyžadují stínění sítěmi). Tyto desky se také vyrábějí až do tloušťky 300 mm a jsou tedy vhodnéi pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

Kvalitní a současně inovativní stavební materiály, které v dlouhodobém horizontu uspoří energii, a tím i finanční prostředky, ale třeba také čas při instalaci, to je v dnešní době „in“. Jaké inovace jste si pro český trh připravili? Jaké materiály jsou mezi vašimi zákazníky nejoblíbenější a proč?
Velmi oblíbeným materiálem vhodným pro zateplení šikmých střech je skelná izolace ISOVER Unirol Profi, která má vynikající tepelněizolační vlastnosti a výborné akustické vlastnosti z hlediska zvukové pohltivosti, součinitel tepelné vodivosti je λD = 0,033 Wm-1K-1. Díky těmto parametrům je materiál vhodný pro použití tam, kde jste limitováni místem. Standardního účinku zateplení dosáhnete i při aplikaci menší tloušťky této izolace. Každá role tohoto materiálu je navíc opatřena speciálním úchytem pro snadnější manipulaci. Jednoduše tak odnesete na určené místo dvě role najednou místo původní jedné. Nově jsou na rolích vypálené pravidelné linky pro usnadnění kolmého řezání materiálu. Linky jsou vypálené ve vzdálenosti 10 cm od sebe a jsou na žluté barvě materiálu dobře viditelné. Zajímavé řešení pro vzduchotechnické potrubí v oblasti TZB přináší produkt CLIMAVER®, který je specifický nejen svým složením a vlastnostmi, Ale také celkovou flexibilitou. Veškeré části vzduchovodu si vytvoříte totiž přímo na stavbě z jednotlivých panelů (desek a příslušenství). Vyrobíte si tak přímé úseky i tvarovky v požadovaných rozměrech a tvarech a vzniklý vzduchovod je rovnou již zaizolovaný.

Čeho by se měli stavebníci vyvarovat?
Lákavé nabídky na nejrůznější druhy tzv. „izolačních materiálů“ jako jsou folie a nátěry, často podpořené zázračnými technickými vlastnostmi, mohou laiky zmást. Z tohoto pohledu doporučuji preferovat osvědčení značky a výrobce se silnou technologickou základnou. Dobré osobní doporučení je vždy nejlepší reklamou.

Jaké používáte komunikační a další nástroje, které pomáhají zákazníkům s rozhodováním?
Nejsilnějším nástrojem jsou naše webové stránky www.isover.cz, kde zákazníci najdou veškeré informace. Doporučuji kanál ISOVERCZ na YouTube s videonávody k jednotlivým aplikacím a speciální videa s Izolačními inspektory ISOVER, kteří přímo na stavbách odhalují nejčastější chyby.

 

Mgr. Jakub Richter
obchodní ředitel
divize ISOVER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

 

 

Silní partneři Wienerberger e4 domu

Stavební firmy v programu e4

Tradice výstavby rodinných domů (navazuje na sdružení Porotherm dům Wienerberger)

Ověřené profesionální stavební firmy

e4 dům na klíč

Stavební firmy v programu e4 >

Průmysloví partneři v programu e4

Podpora stavebníků v programu prostřednictvím řady výhod a propracovaných technologických řešení

15 renomovaných výrobců prémiových stavebních materiálů

Průmysloví partneři v programu e4 >

Certifikovaní projektanti e4

Proškolení odborníci z pravidel navrhování e4 domů

Síť specialistů na území celé ČR

Certifikovaní projektanti e4 >