Žena maminka sedící s dítětem u teplého krbu v popředí cihla Porotherm T Profi

Energie - základní pilíř e4

Do konstrukce e4 domu, jeho vzniku i užívání jsou pevně vtisknuty základní hodnoty - čtyři e“, které zároveň představují klíčové výhody bydlení v e4. Pojďme si představit jednu z těchto hodnot - energie.

Symbol žárovky | Symbol of bulb | Wienerberger e4 dům

energie

Nízká spotřeba energií při provozu e4 domu je zajištěna díky jeho technologicky vyladěnému systému. Konstrukce jednovrstvého obvodového zdiva bez dodatečného zateplení splňuje parametry pro dům s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB). Díky velmi dobré tepelné akumulaci a skvělým izolačním vlastnostem keramických materiálu je možné snižovat celkové energetické nároky, aniž by byla omezena tepelná pohoda uvnitř domu.

  • Koncept e4 plní legislativní podmínky nízkoenergetických staveb po roce 2020.
  • Obálka domu je navržena dle požadavků na domy s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB).

e4 v NZEB standardu

Žena sedící v křesle v obývacím pokoji opřená o cihlu EKO+ Profi s ležícím psem na koberci

e4 v NZEB standardu

e4 domy představují řešení pro stavbu vašeho rodinného domu. Od roku 2020 musí všechny nově postavené pozemní stavby splňovat kritéria stanovené pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, tzv NZEB (Nearly Zero Energy Buildings). Jedná se o budovu s velmi nízkou energetickou náročností, jejíž spotřeba energie je ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů. Při návrhu domu ve standardu NZEB je nutné snížit požadované množství dodané energie a zvolit kvalitní obálku budovy (kombinace zdiva, střechy, oken, dveří nebo např. izolace v podlaze).

Mohlo by vás také zajímat