Fotografie finální omítky a venkovní fasády | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Fasáda

06. 12. 2019
 
Ke konečné povrchové úpravě fasády byla použita difúzně otevřená omítka Nanopor od firmy Baumit. Před začátkem prací musí být podkladové plochy rovné a čisté. 

Jak jsme daleko zahájením fasády?

Fotografie finální omítky a venkovní fasády | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Fasáda

Připravený povrch se nejprve napenetruje a poté se nanáší strukturovaná omítka ve dvou vrstvách s předepsanými časovými odstupy výrobcem. Ve dvou vrstvách se omítka nanáší z důvodu jemné zrnitosti omítky 1 mm. Povrch omítky Baumit Nanopor vykazuje nízký elektrostatický náboj, a tím i podstatně menší sklon k přitahování částeček nečistot z okolního ovzduší. Navíc je i mikroskopicky hladký, takže nečistoty se na něm jen obtížně zachytí.

Nanopóry umožňují rychlou a intenzivní výměnu vlhkosti s okolím, což je důležitý předpoklad zejména pro odolnost proti růstu mikroorganismů. Tato tenkovrstvá probarvená omítka tak spojuje to nejlepší z klasické silikátové omítky s nově aplikovanými objevy z oblasti nanotechnologie. Barva byla zvolena světlá do běla, aby v kontrastu s černou střešní krytinou vytvářela pěkný architektonický ráz.

V místě arkýřů byla volena tmavě šedá barva, která souzní se střešní krytinou.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

fasádou

Fotografie PO

fasádě

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • difúzně otevřená omítka Nanopor od firmy Baumit

Technické informace

Očištění podkladových ploch, zajištění jejich rovnosti. Penetrace, nanesení strukturované omítky.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Vydrží fasáda stejně dlouho jako cihly?
Ano. Tím, že koncept nezahrnuje kontaktní zateplovací systém – používáme tzv. jednovrstvé zdivo, je životnost fasády domu několikanásobná. Navíc při použití doporučených lícových pásků Terca je fasáda bezúdržbová, s velmi dlouhou životností cihlových materiálů a stálobarevná.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky