Fotografie Elektro krabiček a Izolace podkroví  | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace elektro

28. 08. 2019
 
V tomto týdnu se začaly dělat instalace elektro, tzn. krabice na zásuvky vypínače, drážkování. Vnitřní elektrické rozvody musí být přesně vymezeny a rozděleny. Minimálně na světelné, zásuvkové a pro pevně připojené spotřebiče.
 

Jak jsme daleko zahájením instalací elektro?

Fotografie rozvodů vody a odpadů a elektro | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace elektro

Drážky a otvory pro instalační krabice se v cihelném zdivu zhotovují speciálními nástroji, například frézami se dvěma paralelními rozbrušovacími kotouči, což zamezuje vylamování vnitřních žeber dutých cihel. Svislé drážky lze vyřezávat až do šířky 35 mm, přičemž vzdálenost svislých drážek od otvorů musí být minimálně 15 cm, nejvíce však 1 drážka na metr délky stěny.

Do děrovaných cihel se vrtá bez příklepu, aby nedošlo k odlamování a štěpení částí a okrajů dalších vnitřních žeber. Dolní a horní vodorovná zóna elektro je v rozmezí od 150 do 450 mm od hotové podlahy nebo stropu. Svislé instalační zóny jsou v rozmezí od 100 do 300 mm od okna, dveří a rohu místnosti hrubé stavby. Zásuvky a vypínače se umísťují u oken a dvoukřídlých dveří po obou stranách, u jednokřídlých dveří na straně kliky.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

instalací elektro

Fotografie PO

instalaci elektro

Produkty použité v této fázi výstavby

  • krabice elektro

Technické informace

Standardní rozvody elektro. Nyní se provádí drážkování a osazovaní krabic. Otvory se vykružují spec. vykružováky, rozbrusovačkami, frézami. Do cihel s vatou se nesmí sekat.

 

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude můj dům splňovat požadavky platných norem?
Ano, splňuje současnou legislativu. Je předpřipraven na platnou legislativu roku 2020.

Dokážu v budoucnu napojit svůj dům na nové technologie?
Ano, bez problému. Ekologie, energetika, i ekonomika – v konceptu se počítá s nejmodernějšími postupy v těchto oblastech. Dům je předpřipraven na moderní technologie budoucnosti, parametry vyhovují již dnes kritériím, která budou platné v budoucnu.

 

Je tedy důležité si připomenout, že předchozí kategorie jsou přímo spojené se stavbou a provozem domu. Estetika je na rozdíl od nich kategorii, která nejvíce souvisí s budoucností – bude majitele domu a následné generace ovlivňovat prostřednictvím emocí (pocitů) dennodenně.

Žít a vychovávat své děti v prostředí, ke kterému máme pozitivní vztah, považujeme za harmonické a na jehož výsledném vzhledu jsme se mohli podílet, sice zní poněkud jako fráze, ale podle odborníků je to to nejlepší, co můžeme pro šťastný rodinný život udělat. Pozitivní pocity a vjemy se pak odráží i na náladě a mezilidských vztazích, které v rodině budou panovat a které pozitivně ovlivní i vývoj dětí a jejich pozitivní vnímání světa. V tom je velká, i když na rozdíl od předchozích kategorii těžce měřitelná, síla estetiky jako hybné síly při utváření kvalit budoucího společného života. Není žádným tajemstvím, že kromě manželky máte ještě tři krásné slečny dcery, a tak se domnívám, že kategorie Estetiky byla je v průběhu stavby vaší rodinou velmi silně reflektována.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky