Fotografie obývacího pokoje a velkoformátových oken | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace oken

02. 11. 2019
 
V tomto období se věnujeme instalaci oken, HS portálů a venkovních dveří od firmy Vekra. Konkrétně jsou instalována hliníková okna a vstupní portál VEKRA Futura Exclusive kombinovaný se zdvižně posuvnými systémy, také v hliníkovém provedení. Vše v trendové barvě antracit RAL7016.

Jak jsme daleko zahájením instalace oken?

Fotografie oken dalších | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace oken

Okna jsou doplněna o venkovní žaluzie s elektrickým ovládáním, které mimo jiné velmi účinně chrání interiér domu před přehříváním interiéru v létě. Vchodové dveře jsou ovládány motorickým zámkem.

Jednotlivé výplně otvorů byly instalovány pomocí mechanizace. Z technického hlediska bylo možné vyrobit výplně otvorů pouze v hliníkovém provedení. Ve všech oknech jsou také instalovaná magnetická čidla, která umožňují detekci otevřeného okna a tím také zabezpečení tepelně izolačního a bezpečnostního komfortu domu.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

instalací oken

Fotografie PO

instalaci oken

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • hliníková okna a vstupní portál VEKRA Futura Exclusive kombinovaný se zdvižně posuvnými systémy
  • venkovní žaluzie s elektrickým ovládáním
  • magnetická čidla

Technické informace

Přiložené fotografie zachycují postup osazování skel pomocí malé jeřábové mechanizace. Zapěněná připojovací spára je dnes již standartně přelepena z interiéru parotěsnou a z exteriéru difúzní páskou.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude můj dům izolovat hluk z ulice?
Kromě tepelně izolačních vlastností byly vybrány také výrobky, které výrazně tlumí hluk přicházející z vnějšího prostředí domu. Aby byla hluková ochrana kompletní, jsou do konceptu zařazena i okna s prvky akustiky.

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?
Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky