Fotografie lepení dlažby v technické místnosti | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace podlahové krytiny | Technická místnost

04. 03. 2020
 
Před vlastní pokládkou dlažby je důležitá především příprava celistvého, pevného a rovinného podkladu bez nečistot a mastnoty, což je pro pokládku dlažby zásadní. Nehledě na to, že šlo o nově vybetonovanou plochu, byla provedena kontrola rovinnosti podkladu a vystěrkování nerovností betonové plochy.

Jak jsme daleko zahájením instalace podlahové krytiny v technické místnosti?

Fotografie lepení dlažby v technické místnosti | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Dlažba

Před samotnou penetrací proběhla ještě kontrola vzájemné kolmosti ploch. Penetrace se pak roztírá gumovou stěrkou, proniká do hloubky, sjednocuje a zpevňuje podklad. Zároveň slouží i jako ochranná vrstva. Vzniklá rovná plocha musí ještě vyschnout.

Před začátkem pokládky dlažby ještě pokladači provedli výpočet šířky spár, který je důležitý nejenom z estetického hlediska, ale i z hlediska technického – do dlažby se dostává z podkladu vlhkost a spáry musí být dostatečně široké, aby ji absorbovaly. Dlažba se pak nařeže dle plánu pokládky diamantovým kotoučem a následně klade do lepidlového lože nataženého 3 mm hřebenovým hladítkem. Následující den po pokládce se dlažba zaspárovala.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

instalací podlahové krytiny v technické místnosti

Fotografie PO

instalaci podlahové krytiny v technické místnosti

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • penetrace
  • dlažba od Sika
  • lepidlo od Sika

Technické informace

Před pokládkou je důležitá především příprava. Proveďte kontrolu rovinnosti podkladu a a vystěrkování nerovností betonové plochy. Před penetrací kontrolujte vzájemné kolmosti ploch. Před začátkem pokládky je důležité určit šířku spáry – z estetického i technického hlediska.

Napenetrování, pokládka dlažby, spárování.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Vyberu správně materiály, z jakých dům nejlépe postavím?
Ano. Materiály jsou vybrány na základě přísných kritérií a po konzultaci s odborníky ve stavebnictví. Koncept zahrnuje použití kvalitních keramických materiálů – pálených tašek Tondach a cihelného systému Porotherm. Tondach a Porotherm jsou povinné, ostatní koncept doporučuje.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky