Fotografie rozvodů podlahového vytápění 1NP | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace podlahového topení

22. 11. 2019
 
V tomto týdnu probíhala instalace rozvodů teplovodního topení. Na hrubé podlahy se pokládaly systémové desky s výstupky, do kterých se vkládaly topné hadice. 

Jak jsme daleko zahájením instalace podlahového topení?

Fotografie rozvodů podlahového vytápění 1NP | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Mediem pro topení je voda

Použit byl systém RADOPRESS firmy Pipelife – univerzální potrubní systém vícevrstvých trubek a lisovaných tvarovek použitelný pro všechny oblasti rozvodů: pitné a teplé vody, ústředního vytápění, podlahového vytápění. Mediem pro topení je voda.

Vysoká izolační kvalita trubic a jejich malý průměr umožňují použití menšího objemu vody s rychlejší cirkulací. Díky nižší teplotě vstupní vody a rychlejší cirkulaci u tzv. nízkoteplotního podlahového topení, se dosahuje značné úspory energie při zachování vysokého uživatelského komfortu. Potrubí je kladeno na systémové desky s výstupky, které usnadňují vedení hadic a díky izolaci zamezují tepelným mostům, resp. úniku tepla do podlahy. V garáži byly na systémové desky s tepelnou izolací zabudovány hadice. Ty jsou přívodní pro radiátory sloužící pro temperování garáže.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

instalací podlahového topení

Fotografie PO

instalaci podlahového topení

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Pipelife potrubní systém RADOPRESS
  • systémové produkty izolací

Technické informace

RADOPRESS

 

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude v mém domě příjemné vnitřní klima?
Ano, přírodní materiál, jakým je pálená hlína, vyniká svými jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi. V zimě uvnitř udržuje teplo a v létě naopak chrání před horkem.

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?
Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky