Fotografie rozvodů vody a odpadů a elektro | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Instalace rozvodů

21. 08. 2019
 
Projektant už při plánování projektu musí detailně řešit uvedené rozvody tak, aby objekt splňoval konstrukční, provozní, hygienická a bezpečnostní kritéria. 
 

Jak jsme daleko zahájením instalací rozvodů (zdravotechniky)?

Fotografie rozvodů vody a odpadů a elektro | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Zdravotechnika

Tento týden jsme instalovali rozvody (zdravotechniku), tzn. rozvody odpadů, vestavěné toalety, přívodů teplé a studené vody. Rozvody jsou nejcitlivějším a nejzranitelnějším místem obydlí. Proto se s instalacemi těchto rozvodů pojí mnoho přísně stanovených norem a stavebních pravidel.

Vnitřní vodovodní potrubí je stavebně vedeno místy chráněnými před mrazem, rozváděná studená voda zas nesmí přijímat tepelné zisky a u teplé vody by naopak nemělo docházet k tepelným ztrátám.

K vnitřním instalacím se nejčastěji používají plastové materiály – systém PP-R pro rozvod pitné, užitkové a teplé vody, dále systém vícevrstvých trubek v kombinaci s kovovými tvarovkami pro rozvod topné vody, radiátorová připojení a podlahové topení.

Pro odvod vnitřních odpadních vod se používá běžný odpadní systém PP HT nebo odhlučněný odpadní systém (tichý odpadní systém) – ten se stává nový standardem a začíná nahrazovat systém PP HT. Proto je i tento systém použit při výstavbě domu e4.

Vodorovná vzdálenost mezi odpadním potrubím a zařizovacím předmětem nemá být větší než 3 m, pokud jde o WC, pak se vzdálenost zkracuje na 1,5 m.

Pro instalace na stavbě byly použity materiály firmy Pipelife nabízející široký sortiment a špičkové instalační systémy.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

instalací rozvodů

Fotografie PO

instalaci rozvodů

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • tichý odpadní systém Pipelife Master 3 Plus
  • systém pro rozvod pitné a teplé vody Pipelife PP-R Instaplast

Technické informace

 Systém PP HT,  materiály firmy Pipelife.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Nevylučují materiály v mém domě škodlivé látky?
Obzvláště legitimní je tato otázka v souvislosti s průtoky teplé a studené vody, která slouží k osobní hygieně, pití a vaření. V tomto smyslu jsou použité technologie a výrobky firmy Pipelife ve špičkové kvalitě a stejně jako všechny ostatní stavební materiály z portfolia projektu e4 Wienerberger domu jsou vybírány dle nejpřísnějších kritérii a jsou ověřené praxí.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky