Fotografie komínu a zakládání nadkrokevní izolace | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Konstrukce komínu

29. 07. 2019
 
Do programu Wienerberger e4 domu je zahrnut také krb. Základem dobře fungujícího krbu je komín. Nekvalitně postavený či špatně dimenzovaný komín může mít vliv na výkon krbu, špatný odvod spalin pak na jejich průnik do místnosti, černání skla, apod. 
 

Jak jsme daleko zahájením kostrukce komínu?

Fotografie komínu a zakládání nadkrokevní izolace | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Komínový systém

Ne bez důvodu patřila volba typu a stavba komínu k těm nejdůležitějším stavebním realizacím. V tomto případě je konstrukce komínu řešena jednoduše. Od firmy Schiedel, jejíž komínové systémy jsou nejprodávanější v Evropě, se na stavbě zhotovuje novinka Kingfire.

Modulový komín Schiedel Kingfire Parat je komínový systém, který má do paty integrovanou krbovou vložku. Vznikla tak otopná soustava, která je po technické i vizuální stránce dokonale sladěná. Jinak řečeno, jde o spalinovou cestu i topný spotřebič v jednom.

Tato integrovaná krbová vložka do komínových dílců se montuje jednoduše, a to zasunutím do stavby střešním pláštěm seshora pomocí jeřábu. Spojení jednotlivých dílců je prováděno také velice jednoduše a rychle. Nad střešní plášť je následně nasazena část komína, která je pohledově opláštěna.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

konstrukcí komínu

Fotografie PO

konstrukci komínu

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Schiedel Kingfire Parat
  • beton
  • vata

Technické informace

Před realizací střechy se vložil do stavby připraveným stropním otvorem první díl, na který se následně osadil díl druhý. Otvor ve stropní konstrukci musí mít alespoň o 5 cm větší rozměry, než jsou skutečné rozměry prvního dílu komínového tělesa, který je oproti druhému větší.

Tímto vznikne kolem komínového tělesa ve stropní konstrukci větší mezera, která je třeba dilatovat tvrdými deskami z minerální vaty a následně stropní konstrukci dobetonovat. Instalovaný komín je z různého počtu dílů, dle jeho celkové výšky. Tento byl ze dvou.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?
Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky