Fotografie kotvící techniky | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Kotvící technika

07. 10. 2019
 
Tento týden byl ve znamení kotvící techniky, jakými jsou chemické kotvy, hmoždinky, vruty, chemické malty apod., které na stavbu dodává partner fischer International.

Jak jsme daleko zahájením kotvící techniky?

Fotografie kotvící techniky | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Kotvící technika

Chemická kotva je spolehlivá, univerzální, snadno použitelná, a hlavně mnohem silnější než ta nejlepší hmoždinka – to je chemická malta. Tvoří ji dvě husté tekuté složky, které jsou odděleny v kartuši a při aplikaci se smíchají a ztvrdnou. Na tu nejjednodušší aplikaci postačí vhodný vrták, vytlačovací pistole a svorník.

Jednotlivé kotvy se ale liší, a proto je vhodné přidržovat se podrobného návodu výrobce, který uvádí i tabulky s výpočtem spotřeby. Při aplikaci je nutné udělat otvory adekvátní velikosti tak, aby se tam vešlo dostatek kotvící malty a důkladně vyčistit. Další kotvící práce probíhali za použití stavební pěny, vrutů a hmoždinek.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

kotvící technikou

Fotografie PO

kotvící technice

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • kotvící technika Fisher International

Technické informace

Použití chemické kotvy do betonu – otvor pro závitovou tyč se vyvrtá větší, než průměr použité závitové tyče. Vyvrtaný otvor se vyčistí vzduchem, nejlépe i za pomoci kartáčku. Začátek kotvy se vytlačí mimo a vyhodí, následně se otvor ode dna vyplní chemií a vsune se do něj závitovka. Matici je možné dotáhnout po vytvrdnutí chemické malty – přesněji doporučuji nastudovat návod výrobce. Ohledně vrutů a montážní pěny asi každý zná.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály a řešení detailů?
Ano. Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky