Fotografie zatmeleného sádrokartonu v přízemí | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž designových stropních podhledů

18. 03. 2020
 
Designové části stropní konstrukce v obývacím pokoji a kuchyni jsou montovány ze dvou důvodů. Prvním z nich je vytvoření prostoru pro osvětlení tak, aby vzhled interiéru domu splnil očekávání investora. Druhým důvodem je vytvoření prostoru pro umístění kabeláže a vzduchotechniky. 

Jak jsme daleko zahájením montáže designových stropních podhledů?

Fotografie zatmeleného sádrokartonu v přízemí | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Akusticky pohltivé stropní podhledy

Montáž desek ze sádrokartonu má několik společných výhod: jde o suchou výstavbu, která je veli rychlá a efektivní. Technologie montáže sádrokartonových desek umožňuje velkou prostorovou plasticitu. V praxi to znamená, že sádrokartonem lze vytvarovat pohledovou část stropní konstrukce tak, jak by to s použitím jiných materiálů nebylo realizovatelné. Totéž platí po technické stránce v souvislosti s vytvářením technických průchodů, ať už pro elektro instalace nebo instalace vzduchotechniky.

Pro montáž byl použit speciální typ akustického sádrokartonu, který dodá reprodukované hudbě při relaxačním odpočinku správnou barvu tónu. Problematika prostorové akustiky dotvářené pomocí SDK desek není nijak jednoduchá, ale již to není jen doménou velkých společenských či výrobních prostorů. Děrovaná sádrokartonová deska v interiéru nejen dobře vypadá, ale je i velmi dobře akusticky pohltivá. Volbou typu děrování desky se volí vhodná pohltivost na požadovaných frekvencích a tím se modelují i akustické vlastnosti prostoru.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

montáží designových stropních podhledů

Fotografie PO

montáži designových stropních podhledů

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • sádrokartony – akustické a designové
  • profily

Technické informace

Montáž akustických a designových sádrokartonových desek. Sádrokartonem lze vytvarovat pohledovou část stropní konstrukce tak, jak by to s použitím jiných materiálů nebylo realizovatelné.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?
Ano. Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky