Fotografie garážových vrat | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž garážových vrat

14. 02. 2020
 
V tomto týdnu probíhala montáž garážových vrat výrobce Hörmann s motorovým pohonem na dálkové ovládání, které dodávala společnost Vekra. 

Jak jsme daleko zahájením montáže garážových vrat?

Fotografie garážových vrat | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Úspora místa v garáži

Před montáží vrat je zapotřebí, aby byla hotová povrchová úprava omítek na vnitřních stěnách a také na stropě, v našem případě jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino. Podlahu v garáži je možné zhotovit až po montáži, ale je nutné vyznačit montážníkům přesnou úroveň budoucí podlahy.

Použit byl systém sekčních garážových vrat, které se skládají se z několika sekcí – panelů 50 cm vysokých vjíždějících pod strop garáže. Jejich výhodou je, kromě jiného, značná úspora místa v garáži.

Sekční vrata fungují tak, že sekce pomocí systému torzních pružin zajíždějí ve vodicích kolejnicích pod strop. Vratové sekce mají bezpečnostní zámky, takže při otevírání či zavírání vrat nelze vložit prsty mezi jednotlivé sekce a tím nehrozí žádné riziko zranění. Pro vyvážení hmotnosti vrat se používají torzní pružiny.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

zahájením stavby

Fotografie PO

montáži garážových vrat

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • vrata Hormann
  • dálkové ovládání Vekra
  • vápenná stěrka Baumit KlimaFino

Technické informace

Před montáží vrat je zapotřebí, aby byla hotová povrchová úprava omítek na vnitřních stěnách a také na stropě. Podlahu v garáži je možné zhotovit až po montáži, ale je nutné vyznačit montážníkům přesnou úroveň budoucí podlahy. Výhodou sekčních garážových vrat je značná úspora místa v garáži.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Zamezí cihelné zdivo úniku tepla?
Ano, ale tuto funkci má nejenom cihelné zdivo. Nízká spotřeba energií při provozu domu je zaručena díky vyladěnému systému domu. Do tohoto konceptu spadá i zateplení garážových vrat, které odpovídá nízkoenergetickému charakteru stavby.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky