Fotografie sádrokartonů v podkroví a vnitřní omítky | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž rastrů pro sádrokartony

24. 01. 2020
 
V podkroví přišel čas na montáž rastrů z hlinkových profilů na sádrokartony.  Nejprve je natažena speciální patentovaná parobrzda (folie) Isover Vario® KM Duplex UV. Právě ta je určena jako parotěsná vrstva do konstrukcí šikmých střech, stropů, podlah či stěn dřevostaveb. 

Jak jsme daleko zahájením montáže rastrů pro sádrokartony?

Fotografie sádrokartonů v podkroví a vnitřní omítky | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž rastrů pro sádrokartony

Parobrzda je podtmelena pod kovové UD profily k omítce pro těsný spoj dvousložkovým lepicím tmelem Isover Vario® DoubleFit. Ten je určen k vzájemnému napojení parobrzdy Isover Vario® KM Duplex UV a jiných konstrukcí. Díky svému unikátnímu složení zaručuje dynamické přizpůsobení vlastností v závislosti na změnách vlhkosti vzduchu.

Pod přímé závěsy je kvůli zatěsnění děr po vrutech nalepena butylkaučuková oboustranně lepicí páska, která se využívá pro slepování přesahů parozábran a difúzně propustných fólií. Následně je namontován křížový rošt pro sádrokartonové desky. Před zaklopením deskami ještě elektrikář „roztahá“ kabely pro osvětlení apod.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

montáží rastrů pro sádrokartony

Fotografie PO

montáži rastrů pro sádrokartony

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • sádrokartony
  • parobrzda (folie) Isover Vario® KM Duplex UV
  • lepicí tmel Isover Vario® DoubleFit

Technické informace

Sadrokartonový hlinikový rastr. Natažení fólie/ parobrzdy Isover Vario® KM Duplex UV, podtmelení parobrzdy pod kovové UD profily lepicím tmelem Isover Vario® DoubleFit. Umístění kabelů a zakrytí.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude podkroví teplotně stabilní?
Ano. Podkroví bude udrženo teplotně stabilní pomocí těžkého stropu. Strop svojí velkou hmotností udržuje fázový posun teplot – přes den chladí a v noci hřeje. Srovnává tedy teplotu. Pokud jsou ve střeše použita střešní okna, doporučuje se použití střešních rolet.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky