Fotografie z montáže venkovních žaluzií  | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž venkovních žaluzií

08. 05. 2020
 
Za dané období byla do e4 domu namontována stínící technika od partnera VEKRA, která zabraňuje vnikání nadměrného množství světla do vnitřních prostor. Pro venkovní stínicí systém byl zvolen typ ocelových lehkých žaluzií, který zároveň dokresluje design celého e4 domu.

Jak jsme daleko zahájením montáže venkovních žaluzií

Fotografie z montáže venkovních žaluzií (rolet) | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Montáž venkovních žaluzií

Stínicí technika ale neplní jen roli pasivní překážky slunečnímu svitu. Kromě toho také aktivně spolupracuje na zajištění příjemného klimatu a tepelné pohody v interiéru. Její regulační funkce je z tohoto pohledu důležitá nejenom v létě, ale i v zimě. V zimním období je důležitý především energetický výtěžek ze solárních zisků. Stínicí technika pomáhá usměrňovat paprsky dopadající do interiéru a v uzavřeném stavu naopak snižuje tepelné ztráty z interiéru směrem ven. Dodejme, že nároky na balancování optimální teploty prostřednictvím stínicí techniky, ať již žaluzií nebo rolet či screenů, patří v současnosti k běžným požadavkům u nízkoenergetických a pasivních domů. 

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

montáží venkovních žaluzií

Fotografie PO

montáži venkovních žaluzií

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • VEKRA žaluzie

Technické informace

Venkovní žaluzie plní ochrannou funkci před sluncem, zajišťují příjemné klima a tepelnou pohodu v interiéru a to nejen v létě, ale také v zimě. 

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude doma příjemně i v letní teplotách?

Ano. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4 domu.

Bude mi v zimě teplo?

Ano. Koncept je navržen jako nZEB – domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu vyhovují navržené cihly pro obvodové zdivo, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky