Fotografie z omítání stropů vzorového e4 domu | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Omítání stropů

17. 01. 2020
 
Stropní konstrukce Porotherm se omítají kvůli požární odolnosti a zvukové izolaci. V místech, kde se předpokládá, že bude sádrokartonový podhled, může být omítka nahrubo. Tam, kde se se sádrokartonem nepočítá, je stropní konstrukce omítaná najemno i se štukem.

Jak jsme daleko zahájením omítání stropů?

Fotografie střešních oken a vnitřních omítek | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Omítání stropů štukem

Stejně jako na zdivo, i na strop se natahuje jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino, která se nanáší ve dvou krocích. Ideálně v tloušťce 2–3 mm a následně po vyschnutí se brousí do roviny.

Baumit KlimaFino je přírodně bílá vyhlazovací stěrka na vápenné bázi pro interiéry s vysokou paropropustností. Je strojově i ručně zpracovatelná. Používá se pro vytvoření dokonale hladkých povrchů na vápenných a vápenocementových jádrových omítkách, betonu nebo sádrokartonu. Kromě vysoké paropropustnosti, která podporuje zdravé vnitřní mikroklima, snižuje stěrka riziko vzniku plísní a alergií.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

omítáním stropů

Fotografie PO

omítání stropů

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Baumit strojní omítky KlimaFino

Technické informace

Provedení omítek s ohledem na použití – tzv. „nahrubo“ či „najemno“ se štukem. Použití vápenné stěrky Baumit KlimaFino v tloušťce 2-3 mm, následné zbroušení do roviny.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude doma příjemně i v letní teplotách?
Ano, zvolené materiály zajistí klidné a zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4 domu.

Bude v mém domě příjemné vnitřní klima?
Ano, e4 dům poskytuje zdravé vnitřní mikroklima. To znamená bydlení bez škodlivin, bez plísní a s přirozenou vlhkostí vzduchu. Používané cihelné materiály není potřeba dodatečně zateplovat, což podporuje difuzní vlastnosti obvodového zdiva. Cihla a použité omítkové a stěrkové materiály zajistí pro obyvatele domu optimální vlhkost v domě.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky