Fotografie izolace SDK v podkroví a broušení stěrky| Vzorový e4 dům | Wienerberger

Stropní konstrukce vikýřů

03. 02. 2020
 
Vikýře jsou střešní stavební konstrukce, které v první řadě umožňují prosvětlení a zvětšení půdního prostoru. Další předností vikýřů je odvětrání půdy, vhodně navržený vikýř pozitivně pozvedá vzhled budovy jako celku.

Jak jsme daleko zahájením stropní konstrukce vikýřů?

Fotografie izolace SDK v podkroví a broušení stěrky| Vzorový e4 dům | Wienerberger

Stropní konstrukce vikýřů

Stropní konstrukce vikýřů se v námi sledovaném vzorovém e4 domě provádí podobně jako celý sádrokartonový rastr s tím, že izolace Isover se vkládá mezi kleštiny. Rastr je zavěšen pod izolací a kleštinami, aby při vysychání dřeva nedocházelo k trhlinám ve stropě.

Výhodou minerální izolace jsou její zvukopohltivé vlastnosti, díky kterým se po jejím aplikování zvyšuje i vzduchová neprůzvučnost celé konstrukce v dB. Zlepšení konstrukce záleží vždy na jejím druhu a provedení, ale většinou se pohybuje v rozpětí 5-15 dB. Dodejme, že nejefektivnější akustická izolace je ta, která neobsahuje tuhé prvky (akustické mosty). U klasického zateplení byste se vždy potýkali s tuhostí vlastního krovu, v tomto případě kleštin.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

stropní konstrukcí vikýřů

Fotografie PO

stropní konstrukci vikýřů

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • izolace Isover
  • sádrokartonový hliníkový rastr

Technické informace

Izolace Isover se vkládá mezi kleštiny. Rastr je zavěšen pod izolací a kleštinami, aby při vysychání dřeva nedocházelo k trhlinám ve stropě.

Otázky a řešení

Bude můj dům izolovat hluk z ulice?
Ano. Kromě tepelně izolačních vlastností byly vybrány také výrobky, které výrazně tlumí hluk přicházející z vnějšího prostředí domu. Aby byla hluková ochrana kompletní, jsou do konceptu zařazena i okna s prvky akustiky.

Bude doma příjemně i v letní teplotách?
Ano, zvolené materiály zajistí klidné a zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4 domu.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky