Fotografie první vrstvy omítky | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Venkovní omítky

24. 10. 2019
 
Aplikace venkovní omítky se provádí v několika krocích. Než nastali nepříznivé klimatické podmínky se na stavbě realizovalo venkovní tepelně izolační jádro. Jedná se o jádrové omítky, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou, nebo pastovitá omítka.

Jak jsme daleko zahájením venkovních omítek?

Fotografie z přednástřiku lišty | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Venkovní omítky

Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byla použita omítka Baumit Thermo plus, která je vylehčena speciálními plnivy jako polystyren nebo perlit. Této vrstvě předchází přednástřik neboli špric. Používá se při přípravě podkladu v interiéru i exteriéru pod minerální omítky a působí jako kontaktní můstek. Zabezpečuje dobrou přilnavost minerálních omítek a vyrovnává rozdíly v nasákavosti podkladu.

Následně se jádrová omítka nanáší ve dvou krocích po 1,5 cm, tedy do konečné tloušťky 3 cm. Jádro musí patřičnou dobu vyschnout.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

venkovní omítkou

Fotografie PO

venkovní omítce

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Baumit Thermo plus
  • Baumit Spritz
  • Baumit MultiRenova + perlinka.

Technické informace

Existuje takové pravidlo, které říká, že jeden milimetr omítky vysychá jeden den. Na stavbě vzorového domu tedy necháme procesy v jádrové omítce vysychat celé zimní období. Následně bude prováděna venkovní fasáda.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Je konstrukce jednovrstvého zdiva dostatečným zateplením?
Konstrukce jednovrstvého obvodového zdiva bez dodatečného zateplení splňuje parametry pro dům s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) a legislativní podmínky r. 2020.

Vydrží fasáda stejně dlouho jako cihly?
Tím, že koncept nezahrnuje kontaktní zateplovací systém – používáme tzv. jednovrstvé zdivo, je životnost fasády domu několikanásobná. Navíc při použití doporučených lícových pásků Terca je fasáda bezúdržbová, s velmi dlouhou životností cihlových materiálů a stálobarevná.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky