Fotografie - vnitřní dřevěné podlahy | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vnitřní dřevěná podlaha

15. 06. 2020
V tomto týdnu byla provedena pokládka podlahy v interiéru. Jako přírodní varianta byla použita dřevěná podlaha skládající se z dílců, které se napojovaly systémem pero – drážka. Tento typ spoje je velice stabilní a bezproblémový, je odzkoušený v průběhu desítek let.
 

Jak jsme daleko zahájením vnitřní dřevěné podlahy

Fotografie - vnitřní dřevěné podlahy | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vnitřní dřevěná podlaha

Pokládka celoplošným lepením je často uplatňována v prostorách se zvýšeným výskytem vlhkosti – přilepení k podkladu zabraňuje riziku vzniku plísní pod krytinou. V tomto případě šlo především o zohlednění optimální funkce podlahového topení. Z hlediska spojení krytiny s podkladem odpadá také problém s kročejovým hlukem, není nutné používat protihlukovou podložku, která sice při plovoucí pokládce kročejový hluk výrazně utlumuje, ale nezabrání mu zcela, plošné přilepení ano. V rozpočtu se výrazně promítá cena lepidla, jehož nanášení pokládku časově znevýhodňuje. Kladeny jsou i vyšší nároky na kvalitu podkladového materiálu.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

provedením vnitřní dřevěné podlahy

Fotografie PO

provedení vnitřní dřevěné podlahy

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • dřevěná podlaha

Technické informace

Pokládka celoplošným lepením je často uplatňována v prostorách se zvýšeným výskytem vlhkosti – přilepení k podkladu zabraňuje riziku vzniku plísní pod krytinou. Z hlediska spojení krytiny s podkladem odpadá také problém s kročejovým hlukem, zejména při celoplošném přilepení. 

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)? 

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky