Fotografie lití podlahy Baumit | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vylévání podlah

29. 11. 2019
 
Vylévání podlah anhydridovým samonivelačním roztokem se provádělo na již položené systémové podlahové topení v celém objektu. 
 

Jak jsme daleko zahájením vylévání podlah?

Fotografie lití podlahy Baumit | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vylévání podlah pomocí roztoku od Baumit

Směs pro samonivelační podlahu dodala společnost Baumit, která je partnerem projektu. Směs se připravuje ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení. Sila jsou vybavena mísícím a čerpacím zařízením. Pomocí tohoto zařízení je potěr smíchán s vodou a pomocí hadic dopraven až na místo určení – bez nutnosti použití dalšího strojního zařízení. Složení představuje směs síranu vápenatého (tzv. anhydritu), minerálních plniv a dalších přísad zlepšujících samonivelačních vlastnosti.

Dodávka v sile znamená také minimální skladovací plochu pro materiál na staveništi. Materiál není potřeba zhutňovat a hladit ani přidávat plastifikátory v případě realizací vytápěných podlah. Roztok lze jednoduše, snadno a přesně realizovat i v členitých plochách bytového interiéru. Pro vylití podlah, které zcela opláští vodiče topení, je zapotřebí znát konečnou tloušťku nášlapné vrstvy pro její odečtení od čisté podlahy. Tím je možné i stanovení výšky lití anhydritu. Tato výška se během lití hlídá za pomocí laseru. Výsledkem je dokonalý přenos tepla. Další výhodou je rychlé vytvrdnutí anhydritové podlahy, která je prakticky už druhý den pochozí.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

vyléváním podlah

Fotografie PO

vylévání podlah

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Baumit samonivelační systém – NanoporTop Fine Baumit a laser

Technické informace

Pro vylití podlah, které zcela opláští vodiče topení, je zapotřebí znát konečnou tloušťku nášlapné vrstvy pro její odečtení od čisté podlahy. Tím je možné i stanovení výšky lití anhydritu.

 

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude mi v zimě teplo?
Ano. Koncept domu je navržen jako nZEB – domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu také vyhovují navržené cihly pro obvodové zdivo a další stavební hmoty, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo.

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?
Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky