Fotografie z soklu a úprav mezi cihlami | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Výplně spár ve zdivu

07. 06. 2019
 
V případě, že je potřeba zdivo dořezat z důvodu nemodulové řady stěny nebo atypického rozměru okna, je nutné se držet určitých zásad.
 

Jak jsme daleko zahájením výplní spár ve zdivu?

Fotografie z soklu a úprav mezi cihlami | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Spáry ve zdivu

Spáry ve zdivu tloušťky 0,5-3 cm se nejprve propění montážní pěnou, po zatvrdnutí se pak proškrábnou až k prvnímu peru tvarovky a následně se vyplní tepelněizolační maltou. Tento postup zaručí to, že podklad pod následnou omítku bude jednolitý a omítka bude ležet na prostředí s přibližně stejnou objemovou hmotností. Tím pádem ošetřené místo nebude náchylné k trhlinám v omítkách.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

výplní spár ve zdivu

Fotografie PO

výplni spár ve zdivu

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • tepelně izolační malta (Baumit)
  • montážní pěna

Technické informace

Cihelné tvarovky Porotherm pro obvodovou stěnu.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Vydrží fasáda stejně dlouho jako cihly?
Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. V tomto smyslu je také zajištěno, že bude použita taková technologie a materiály, aby při dořezech zdiva nedocházelo k praskání omítky a tvorbě tepelných mostů v obvodové stěně.

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešeni detailů)?
Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. V tomto smyslu je také zajištěno, že bude pouižita taková technologie a materiály, aby při dořezech zdiva nedocházelo k praskání omíkty a tvorbě tepelných mostů v obvodové stěně.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky