Fotografie z vyzdívání štítů | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vyzdívky štítů

24. 06. 2019
 
Vyzdívky štítů se provádí opětovným založením první vrstvy cihel na zmonolitněnou stropní konstrukci. Překlady nad okny ve štítě je možné řešit atypicky zvýšenou vrstvou polystyrénu, a to z toho důvodu, že uložení překladu Porotherm KP 7 nad roletovou schránkou není technicky možné.
 

Jak jsme daleko zahájením vyzdívky štítů?

Fotografie z vyzdívání štítů | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Štítový věnec

Překlad Porotherm KP 7 se rozměrově do štítu nad oknem nevejde. Atypický detail je možné v tomto případě použít především proto, že zatížení překladu ve štítě není tak vysoké jako ve spodním patře. Jedná se o minimální ukončení štítu, které by v případě tohoto atypického detailu nemělo mít negativní dopad na statiku. Ve štítové stěně se tvarovky seřezávají podle sklonu střechy a připravují se na následný štítový věnec.

Fotodokumentace

Fotografie PŘED

vyzdívkou štítu

Fotografie PO

vyzdení štítu

Grafika na web WTS

Produkty použité v této fázi výstavby

  • Porotherm 44 T Profi
  • překlad Porotherm Vario UNI
  • výztuž

Technické informace

Porotherm 44 T Profi, překlad Porotherm Vario UNI a výztuž.

Otázky a řešení

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Vyberu správně materiály, z jakých dům nejlépe postavím?
Materiály jsou vybrány na základě přísných kritérií, po konzultaci s odborníky ve stavebnictví. Koncept zahrnuje použití kvalitních keramických materiálů – pálených tašek Tondach a cihelného systému Porotherm. Tondach a Porotherm jsou povinné, ostatní koncept doporučuje.

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály - řešení detailů?
Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. I v této fázi je velmi důležité dohlížet na popsané detaily, jelikož tepelné mosty jsou nejenom příčinou zvýšených ztrát energie, ale také časem mohou také ohrozit kvalitu výsledného zdiva a urychlit jeho lokální degradaci. Vzniklé poruchy se pak pod vrstvou malty navíc špatně hledají.

Fotografie ze stavby

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky