Fotografie ze vzorového domu, který vstupuje do další etapy | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Vzorový e4 dům vstupuje do další etapy

25. 10. 2019
 
Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům úspěšně dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba tohoto rodinného domu s celokeramickou obálkou z materiálů značek Porotherm a Tondach byla dokončena.

Odborná veřejnost i zájemci o stavbu e4 domu se mohli prostřednictvím workshopu přímo na stavbě seznámit dne 23. 10. 2019 s průběhem výstavby, technologickými postupy, materiály i partnery. 

Realizace vzorového keramického domu e4

Realizace vzorového keramického domu e4 odstartovala v dubnu 2019 na pozemku soukromého investora v Újezdu u Průhonic. Je prvním projektem programu e4 v České republice. Pro rodinu Ing. Karla Vlčka je realizován stavební firmou Harmony SZ, a.s.

„Dokončení hrubé stavby je milníkem pro stavebníky každého rodinného domu,“ uvádí Ing. Daniel Uskokovič, manažer programu e4 společnosti Wienerberger. V případě stavby e4 domu ale ukončení etapy hrubé stavby odkazuje na mnohem širší souvislosti.

„Vlastní realizace vzorové stavby podle konceptu e4 domu je materiálním naplněním idejí, technologických a materiálových řešení a služeb, kterými program Wienerberger e4 dům vnáší kvalitativně zcela nový pohled na stavbu moderního rodinného domu,“ dodává Ing. Uskokovič.

Fotografie ze vzorového domu, který vstupuje do další etapy | Vzorový e4 dům | Wienerberger

4 stavební kameny

Název konceptu je složen z prvních písmen 4 stavebních kamenů – kategorií, ze kterých je poskládán: ekonomické výhodnosti, energetické efektivnosti, ekologie a estetiky. Každá z nich je koncipována tak, aby dokázala splnit nároky současné legislativy i požadavky vznikající v této oblasti od 1. 1. 2020. Koncept je zároveň připraven tak, aby byl schopen uspokojit i požadavky z hlediska delšího časového úseku budoucích generací. V tomto smyslu je hrubá stavba společným základem pro všechny čtyři uvedené pilíře.

„Jedinečnost výstavby e4 domů je v České republice zaštiťována Programem e4. Jedná se o soubor funkčních doporučení, řešení a služeb včetně stavební divize 26 profesionálních stavebních firem. Celý tento soubor lze kreativně a dle potřeb každého stavitele individuálně využít ať již požadavkem na spolupráci, na projektu, aplikací na projekt vlastní, využitím vlastní stavební firmy či firmy z Programu e4 a kombinaci jednotlivých služeb.

„Koncept e4 tedy není návodem pro stavbu typového domu, ale souborem odzkoušených řešení zaručujících maximální efektivitu v každém z „e“ pilířů,“ upřesňuje Ing. Uskokovič. Rozhodující slovo na této etapě hrubé stavby tedy mají použité stavební materiály a stavební technologie. Jejich volba ovlivní výsledný efekt všech 4e pilířů a vlastnosti finálního e4 domu.

Fotografie stavu domu při eventu pro investory | Vzorový e4 dům | Wienerberger
Grafika na web WTS

Fotografie ze stavbyPodívejte se v galerii, jak jsme dokončení hrubé stavby oslavili společně s našimi zákazníky, partnery i novináři.

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky