Spustili jsme revoluční Wienerberger konfigurátor e4 rodinných domů

26. 5. 2021
Program Wienerberger e4 dům jde vstříc soukromým investorům unikátní novinkou, konfigurátorem e4 rodinných domů. Ten všem, kteří sní o svém vlastním domě, pomůže v první, předprojektové fázi, získat skutečně reálnou představu nejen o jeho vzhledu a dispozicích, ale i o materiálech a cenách. 

Konfigurátor pracuje pouze s ověřenými stavebními materiály a při každé změně zobrazuje odborný výpočet nákladů v reálném čase. Další obrovskou výhodou je výstupní PDF protokol konfigurace s odkazy do stavební knihovny, který je ideálním podkladem s potřebnými informacemi pro projektanta.

Wienerberger konfigurátor e4 domu

Výhody konfigurátoru:

  • zvolíte dispozici a typ domu,
  • vložíte individuální nároky: od velikosti rodiny, po garáž,
  • vyberete ověřené stavební materiály,
  • při každém kroku zobrazení odborného výpočtu nákladů,
  • zdarma tak získáte 3D vizualizaci vlastního návrhu,
  • podklad pro tvorbu projektové dokumentace a nástroj kontroly,
  • zvolíte stavbu svépomocí nebo na klíč.
Ruka a tablet s konfigurátorem domu Wienerberger

Konfigurace domu za pět minut. Výpočet ceny v každé vteřině.

Řada investorů se však nevyvaruje rozčarování – zatímco projektant, který dům navrhuje, je ubezpečí, že se do svých limitů vejdou, stavební firmy tu iluzi často zboří rozpočtem a vlastně neprávem jsou někdy vnímány jako ten méně seriózní článek řetězu. Na problém je ovšem zaděláno vlastně již na začátku. „Když investor přemýšlí o svém domě, ví, kolik chce nebo může investovat a má základní představu, jak by jeho dům mohl vypadat. Málokdy ale jde do větších detailů. Jinými slovy, neřeší konkrétní materiály, ale počet místností a celkový vzhled. Reálnou představu o možnostech a cenách ale většinou nemá. Naší hlavní motivací pro tento projekt bylo proto zabránit většinou zbytečnému zklamání a ulehčit celý proces přípravy stavby,“ říká Daniel Uskokovič, manažer programu Wienerberger e4 dům, který stál u zrodu nápadu dát prvotnímu uvažování investorů reálné základy.

Výsledek je v tuzemských podmínkách zcela bezkonkurenční – za pět minut nejenže uvidíte, jak by váš dům mohl vypadat, nejenže si snadno nastavíte veškeré konfigurace a dispozice od garáže přes techniku až po okolí domu, ale ještě získáte i naprosto ucelený a detailní přehled o materiálech, komponentách a cenách. Při každé změně se automaticky přepočítá cena domu, takže máte neustálou kontrolu nad rozpočtem. Nepotřebujete se nijak zvlášť orientovat v detailech, nemusíte mít žádnou hlubokou představu o možnostech, konfigurátor vám sám nabídne, zda budete chtít dům jednoduchý, prémiový či dokonce inteligentní. Dokonce si můžete zvolit i to, zda chcete stavět na klíč či svépomocí, což má na cenu samozřejmě vliv. A to nejlepší nakonec – vše je dostupné zdarma ve webovém prostředí. 

Ověřené stavební materiály i ceny

Na projektu Wienerberger úzce spolupracoval se společností ÚRS, která je zdrojem materiálových a cenových vstupů pro rozpočtáře drtivé většiny stavebních firem. To umožnilo zařadit do konfigurátoru širokou paletu produktů s cenami vždy aktuálními. A vedle značek z rodiny Wienerberger, tedy Porotherm, Tondach, Terca či Semmelrock, se zapojili i lídři ve svých segmentech, například Baumit, Vekra, Velux či Schiedel. Všichni jsou zárukou kvality. Všichni tito výrobci navíc drtivou většinu svých produktů nabízejí v základní, střední i nejvyšší třídě, takže vybrat si může opravdu každý. 

Podklad pro projektovou dokumentaci i nástroj kontroly

V základním módu, tedy pro prvotní zhmotnění představ stavebníka, soupis materiálů a základní rozpočet, je konfigurátor zdarma. Jeho využití je ovšem širší. Je totiž napojen na digitální knihovny, a díky tomu může podstatně zjednodušit a zrychlit práci projektanta. Což sice už něco stojí, nicméně šetří to čas a snižuje se i riziko chyb a nepřesností v projektech, takže se to investorům určitě vyplatí. Využití konfigurátoru jim dává do rukou také poměrně jednoduchý a účinný nástroj kontroly dodavatelských firem, ať již jde o materiály nebo o práci.

Konfigurátor obsahuje paletu typizovaných domů, ale v zásadě lze s jeho pomocí navrhnout i dům atypický. Jen je potřeba počítat s tím, že vizualizace jsou spíše připodobněním. „Můžete si navrhnout, a tedy i spočítat třeba dům s oválným půdorysem, ale určitě ho neuvidíte na obrázku. Funguje to podobně, jako když si konfigurujete automobil – také si ho nemůžete úplně navrhnout podle svých představ. Nevyvinuli jsme architektonický nástroj, takové ambice jsme neměli, je to skutečně konfigurátor, byť si myslím, že s velmi širokými možnostmi. Architekturu vašemu domu ale dodá až projektant,“ vysvětluje Daniel Uskokovič.

Ruka a tablet s konfigurátorem domu Wienerberger

Soukromí investoři tak s konfigurátorem získávají nástroj, který tu zatím chyběl. Jeho současná podoba navíc není zdaleka konečná, tvůrci slibují doplnění například o výpočet energetické bilance nebo širší vazby na fungování domu v krajině.

Grafika na web WTS

Mohlo by vás také zajímat

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky