BAUMIT, spol. s r.o.

Průmyslová 1841, 250 01 Brandýs nad Labem

Vzorkovník omítek | Průmyslový partner e4 | BAUMIT
Vzorkovník omítek

 

 

Rakouská společnost Baumit patří k významným dodavatelům stavebních hmot již ve 26 zemích s vedoucím postavením v regionu střední a východní Evropy. Na českém trhu působí tento tradiční výrobce stavebních materiálů s vysokými užitnými hodnotami již více než čtvrt století. Za zmíněnou dobu se portfolio výrobků s logem značky Baumit značně rozšířilo a dnes je tato renomovaná firma úspěšným a spolehlivým dodavatelem systémových řešení pro fasády, omítky, podlahy a hrubou stavbu, stejně jako systémů pro lepení obkladů a dlažeb, sanace a renovace.

Moderní technologie výroby a s ní spojená certifikovaná kvalita inovovaných produktů Baumit je základem úspěchu značky dosaženého v průmyslovém stavebnictví, u profesionálních řemeslníků i individuálních stavebníků. Nabízená řešení umožňují nevídané možnosti v oblasti zdění, omítání, sanace, renovace i zateplování, a to vše v duchu zdravého, krásného a energeticky úsporného bydlení. Všechny zmíněné parametry Baumit navíc vědecky ověřuje ve svém vlastním výzkumném centru.

Důležitým faktorem úspěchu společnosti na stavebním trhu je úzká spolupráce s obchodními partnery, projektanty, architekty, dodavatelskými a realizačními firmami v oblasti vzdělávání, jejímž příkladem je vlastní systém celoživotního vzdělávání oborových specialistů, Baumit Akademie. Nedílnou součástí úspěšného ukotvení značky na trhu je také Fasáda roku, prestižní soutěž organizovaná společností Baumit, která se mezi odborníky dlouhodobě těší velké oblibě.

Produkty společnosti BAUMIT

Silikátová barva

Klima Color

Interiérová barva a stěrka nové generace

Ionit Color

Produkty zdravého bydlení

KlimaWhite, KlimaColor

  • Chceme, aby všichni lidé měli zdravé, energeticky úsporné a krásné bydlení.
Generální ředitel | Průmyslový partner e4 | BAUMIT

Rozhovor

Jak vnímáte současné postavení značky BAUMIT na českém trhu?
Naše společnost působí v České republice již 27 let. Vzhledem k tomu, že jsem ve společnosti od samého počátku, s potěšením vnímám obrovský posun vpřed v mnoha oblastech. Domnívám se, že hlavním atributem našeho úspěchu je fakt, že dlouhodobě aktivně reagujeme na měnící se potřeby trhu a současně dokážeme obchodovat široký sortiment výrobků nabízejících řešení nejen velkým stavebním společnostem, ale i menším realizačním firmám a individuálním privátním stavebníkům. Ke konkrétnímu řešení stavebních konstrukcí či jejich částí přistupujeme systémově a při vývoji nových produktů se opíráme o vlastní unikátní výzkum v oblasti zdravého bydlení, což nás odlišuje od konkurence.

Co to znamená v konkrétní rovině?
Námi sdílenou vizí je, aby všichni lidé měli zdravé, energeticky úsporné a krásné bydlení. Intenzivní, pět let trvající výzkum v našem výzkumném centru Viva Park, postaveném v roce 2015 poblíž naší rakouské centrály nedaleko Vídně, během něhož bylo analyzováno a vyhodnoceno více než 5 milionů naměřených údajů, jednoznačně prokázal, že stavební konstrukce a materiály mají významný vliv na zdraví obyvatel a kvalitu jejich bydlení. A také na subjektivní a zcela jedinečný pocit, jaký v konkrétním vnitřním prostředí cítíme. Bez ohledu na to, o jakou architekturu se jedná, mají dnešní domy jedno společné. Pro „zdravou stavbu“ je nutno mít na zřeteli stavebně fyzikální parametry obvodového pláště, hmotnost vnitřních stavebních konstrukcí zajišťujících akumulaci tepla a tím i potřebnou tepelnou stabilitu v interiéru, a v neposlední řadě také vlastnosti vnitřních povrchů stěn a stropů. Na tomto základě jsme definovali tři základní pilíře zdravého bydlení: „Zateplení především“, „Na hmotnosti záleží“ a „Zdravé vnitřní klima“. Zjednodušeně to znamená, že ochráníme-li zvenčí masivní stěny, stropy a podlahy kvalitní tepelnou izolací, budou tyto konstrukce v zimě akumulovat teplo a v létě udržovat vnitřní prostory příjemně chladné. Dobrá tepelná izolace obálky zvyšuje energetickou účinnost domu. Čím hmotnější pak vnitřní konstrukce domu jsou, tím lépe tato akumulace funguje a tím stabilnější a zdravější je klima v interiéru. Kvalitní minerální omítkový systém je navíc schopen regulovat výkyvy vlhkosti v interiéru, absorbuje přebytečnou vlhkost a v pravý čas ji opět uvolňuje. Přispívá k udržení vhodné, stabilní vlhkosti vzduchu, která je předpokladem pro zdravé vnitřní mikroklima. Na výběru správné technologie výstavby a zdravých stavebních materiálů tedy velmi závisí kvalita života obyvatel bytů a domů.


Lidé často podlehnou zdánlivě výhodným nabídkám. Čím byste je v takovém případě přesvědčil ke změně volby?
Každý musí zvážit podmínky, za kterých se pouští do jakékoliv stavby, a rozhodujícím faktorem by neměla být pouze cena. Síla našich výrobků tkví v nabídce systémového řešení, tedy všech potřebných materiálů pro celkovou realizaci z jedné ruky. Jako příklad uvedu fasádu domu. Je nesporné, že pokud při stavbě zvolíme jednoho dodavatele, který zaručuje kompatibilitu všech potřebných komponentů, výrazně minimalizujeme případné budoucí problémy a následné drahé opravy. Při využití systémového řešení navíc získáte v mnoha případech i výhodnější záruční podmínky výrobce, ale zejména předpoklad dlouhé životnosti a bezchybné funkčnosti. A to je z pohledu každé stavby velmi důležitý faktor, vždyť dnes námi stavěné bytové domy mají uvažovanou životnost 50 let, běžně ale stavby našich předků stavěné mnohem jednoduššími technologiemi přesahují 100 let.

Nabízíte svým obchodním partnerům nějaký bonus navíc?
Rád bych zdůraznil, že si všech spolupracujících partnerů opravdu vážíme, protože jsou součástí našeho úspěchu. Bohaté zkušenosti z praxe a současné trendy ve stavebnictví ukazují, že je nesmírně důležité pracovat na kvalitním systému dostupného vzdělávání. Důkazem toho, že na systematické vzdělávání skutečně klademe velký důraz, je každoroční pořádání Baumit Akademie, kde se formou odborných přednášek a workshopů dělíme o naše zkušenosti a seznamujeme architekty, projektanty a realizační firmy s novým technickým a materiálovým řešením a aktuálními technologiemi. Součástí sofistikovaného vzdělávání je i Baumit Tools, naše vlastní plug-in verze pro technologii BIM, určená projektantům pracujícím s toutomodelovou metodou.

Jaké používáte formy komunikace s veřejností?
Naším komunikačním cílem je oslovit různé skupiny zákazníků. Vedle klasické formy, jakou je komplexně pojatý webový portál a úzká spolupráce s odbornými médii, se zaměřujeme na prezentaci našich výroků v rámci oborově zaměřených výstav a veletrhů. Snažíme se také podpořit odborníky v realizaci staveb, a proto pořádáme prestižní soutěž Fasáda roku. Abychom však byli v kontaktu i se širokou veřejností, rozhodli jsme se letos poprvé podpořit také významnou kulturní akci, kterou je známý hudební festival Hrady CZ. Těší nás rovněž velký zájem lidí o Baumit na sociálních sítích.

Ing. Pavel Med 
generální ředitel

 

 

 

 

Silní partneři Wienerberger e4 domu

Stavební firmy v programu e4

Tradice výstavby rodinných domů (navazuje na sdružení Porotherm dům Wienerberger)

Ověřené profesionální stavební firmy

e4 dům na klíč

Stavební firmy v programu e4 >

Průmysloví partneři v programu e4

Podpora stavebníků v programu prostřednictvím řady výhod a propracovaných technologických řešení

15 renomovaných výrobců prémiových stavebních materiálů

Průmysloví partneři v programu e4 >

Certifikovaní projektanti e4

Proškolení odborníci z pravidel navrhování e4 domů

Síť specialistů na území celé ČR

Certifikovaní projektanti e4 >