Vaillant Group Czech s.r.o.

Plzeňská 188, 252 19 Chrášťany

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus | Průmyslový partner e4 | Vaillant
Tepelné čerpadlo aroTHERM plus

Značka Vaillant

Značka Vaillant patří k předním výrobcům tepelné techniky na českém trhu.

Vznikla již v roce 1874 v německém Remscheidu a od té doby se její výrobky dostaly do mnoha zemí po celém světě.

Poskytuje efektivní a ekologická řešení pro vytápění, ohřev teplé vody, chlazení a větrání.

Na českém trhu Vaillant působí od roku 1992 a zajišťuje tak komfort tepelné pohody již ve stovkách tisíc domácnostech.

Benefity tepelných čerpadel Vaillant

  • Široká nabídka tepelných čerpadel vzduch/voda a země/voda
  • Funkce vytápění, aktivní chlazení a příprava teplé vody
  • Jedny z nejtišších tepelných čerpadel na trhu
  • Vysoce efektivní provoz – některé typy dosahují COP až 5,4
  • Trvalá kvalita výrobků – navrženo v Německo a vyrobeno v EU
  • Možnost vzdálené správy
  • Možnost prodloužené záruky až na 10 let
  • Široká servisní síť autorizovaných partnerů

 

Tepelné čerpadlo v novostavbě

Tepelné čerpadlo v novostavbě je v současné době jednou z několika málo dostupných variant, jak řešit vytápění v novém objektu. Díky této moderní technologii budete mít jistotu skutečně nízké spotřeby elektrické energie. Současně se jedná o udržitelné kvalitní řešení, které je ekologicky i ekonomicky šetrné a ohleduplné k našemu klimatu. 

Kvalitně zpracovaný návrh tepelného čerpadla je základ

Pouze správně navržené tepelné čerpadlo umožňuje vytápět efektivně a nákladově šetrně. V takovém případě dokáže tepelné čerpadlo z obnovitelných zdrojů vyrobit až 4-násobek tepelné energie z 1 kW dodané elektrické energie

Investice do budoucna s ohledem na životní prostředí

Perfektní řešení pro ty, kteří chtějí dlouhodobě šetřit zdroje pomocí udržitelné technologie. Tepelné čerpadlo dokáže využívat energii ze vzduchu, země nebo vody, záleží jen na vás, pro který zdroj tepla se rozhodnete. S tepelným čerpadlem dosáhnete skutečně nízkých provozních nákladů, neboť až 75% energie na provoz dokáže správně navržené tepelné čerpadlo využít z obnovitelných zdrojů.

Princip fungování tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla fungují jednoduše tak, že dokážou využít teplo z okolního prostředí – vzduchu, země nebo vody a pomocí této energie vytopí váš dům. Vše, co ke svému provozu kromě obnovitelné energie potřebují, je elektrická energie. Při správném návrhu vyrobí tepelné čerpadlo z 1 kW elektrické energie 4 kW tepla. To znamená, že zaplatíte pouze 1 kW a dodané 3 kW získáte zdarma.

Funkce tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo umí vytápět, ohřívat teplou vodu a v létě navíc chladit. Obytný prostor dokáže tepelné čerpadlo s podlahovým vytápěním ochladit až o 3 oC, což je ve většině případů dostačující. Naproti tomu při využití fancoilů je pak chlazení tepelným čerpadlem srovnatelné i s klimatizací.

Inteligentní ovládání

Topný systém s tepelným čerpadlem můžete ovládat velmi pohodlně pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu. Tepelná čerpadla Vaillant lze integrovat i do řídících systémů chytrých domácností, jako je například Loxone nebo KNX.

Perfektní design a nízká hlučnost

U novostaveb považujeme za důležitý aspekt i design venkovní jednotky. Tepelná čerpadla Vaillant jsou v tomto ohledu opravdu velmi atraktivní, o čemž svědčí i fakt, že získala již celou řadu mezinárodních ocenění jako například iF Design Award nebo Red Dot Design Award. Navíc patří k těm nejtišším tepelným čerpadlům na trhu, kdy ve vzdálenosti 3 m a tichém režimu je měřitelný hluk pouze 28 dB(A), což odpovídá třeba tikotu hodinek.

Projekce, montáž i servis od odborné firmy

Moderní topné systémy, které bývají často propojené i s chytrou domácností, mají možnost vzdálené správy nebo jsou kompatibilní s fotovoltaikou, představují komplexní technologické řešení. Nejen proto doporučujeme při jejich instalaci využít služeb odborníků - od projekce, přes montáž až po autorizovaný servis. Instalace samotného tepelného čerpadla je poměrně rychlá, trvá obvykle 1-2 dny. Pravidelnou roční prohlídkou odborným servisem si životnost výrobku prodloužíte. Navíc lze využít i možnost prodloužené záruky až na 10 let.

Rozhovor

Jednatel společnosti Vaillant

Představte v pár větách Vaši firmu potenciálním zákazníkům
Značka Vaillant patří k předním výrobcům tepelné techniky na českém trhu. Vznikla již v roce 1874 v německém Remscheidu a na českém trhu působí od roku 1992. Specializuje se na prodej tepelných čerpadel, kondenzačních kotlů a rekuperačních jednotek. V jejím sortimentu najdete také zásobníky teplé vody, solární systémy nebo regulační techniku. Vysoký důraz klademe nejen na kvalitu výrobků a jejich neustálý vývoj, ale také dodržování sociálních a ekologických standardů na straně našich dodavatelů.

Jaké jsou aktuální trendy v tepelné technice?
Trendem je nyní vytápění s využitím co nejvyššího podílu obnovitelných zdrojů energie. Současně se čím dál více dbá i na snižování uhlíkové stopy. S tím pak logicky souvisí neustále se zvyšující poptávka po tepelných čerpadlech, která dokážou splnit oba tyto parametry. Například naše tepelné čerpadlo aroTHERM plus využívá přírodní chladivo R290, které má v porovnání s jinými chladivy nesporné výhody jako nízký potenciál globálního oteplování GWP 3 nebo skutečně vysokou účinnost, kdy toto tepelné čerpadlo dosahuje koeficientu COP až 5,4.

Jaké výhody byste vyzdvihl u tepelných čerpadel Vaillant?
Kromě již zmíněného vysokého koeficientu účinnosti nebo využívání ekologického chladiva je dobré zmínit, že naše tepelná čerpadla jsou určena nejen pro vytápění a přípravu teplé vody, ale umí také velmi dobře aktivně chladit. Nelze opomenout skutečně tichý provoz, ovládání pomocí vzdálené správy nebo výrobu na území EU. Bezesporu velkou výhodou je široká síť montážních a servisních partnerů, s kterými dlouhodobě spolupracujeme. Vysokou kvalitu našich výrobků dokazuje možnost získání prodloužené záruky až na 10 let.

Ing. Petr Stoklasa
jednatel společnosti

Tepelná čerpadla Vaillant.

Tepelné čerpadlo

aroTHERM plus

Tepelné čerpadlo

flexoTHERM exclusive

Tepelné čerpadlo

flexoCOMPACT exclusive

 

 

Silní partneři Wienerberger e4 domu

Stavební firmy v programu e4

Tradice výstavby rodinných domů (navazuje na sdružení Porotherm dům Wienerberger)

Ověřené profesionální stavební firmy

e4 dům na klíč

Stavební firmy v programu e4 >

Průmysloví partneři v programu e4

Podpora stavebníků v programu prostřednictvím řady výhod a propracovaných technologických řešení

15 renomovaných výrobců prémiových stavebních materiálů

Průmysloví partneři v programu e4 >

Certifikovaní projektanti e4

Proškolení odborníci z pravidel navrhování e4 domů

Síť specialistů na území celé ČR

Certifikovaní projektanti e4 >