Saportan s.r.o.

Na Kovárně 951/27, 312 00 Plzeň

  • Realizace veškerých typů staveb (bytové, průmyslové, inženýrské, silniční, ekologické, vodohospodářské atd.) na klíč, ale i dílčí činnosti jako základové desky, hrubé stavby, půdní vestavby, zateplení objektů apod.
  • Novostavby i rekonstrukce
  • Činnosti pro investora od vytipování vhodného pozemku či stavby, koordinaci projekční činnosti, samotnou realizaci staveb až po kolaudaci, poradenskou činnost v oblasti stavebnictví
  • Za nás mluví stavby. Spokojeni musí být všichni, náš zákazník, my i naši zaměstnanci a naši dodavatelé.

Firma Saportan s.r.o. působí na trhu od roku 1998, k zásadnímu rozvoji firmy došlo v roce 2004 zaměřením na individuální výstavbu, zejména rodinných domů. V roce 2014 firma získala ocenění Cena poroty v rámci soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2013 za stavbu „Víceúčelový datový převaděč „Na Vrchách“ Břasy. Před samotnou výstavbou je možná návštěva našich dosavadních staveb a kontakt se stávajícími zákazníky.

Rozhovor

Představte v pár větách Vaši společnost a vyzdvihněte, v čem se liší od ostatních?

Samozřejmostí je přímý kontakt zákazníka s vedením firmy po celou dobu výstavby. Prioritou je pro nás kvalita práce a spokojený zákazník. Firma je součástí programu Wienerberger e4 dům spojující firmy se zaměřením na výstavbu domů ze systému Porotherm firmy Wienerberger a.s., celý program byl v roce oceněn Svazem podnikatelů ve stavebnictví jako Stavební firma roku 2017.

Jaká rizika podle Vás obecně číhají v současné době na stavebníky?

Na stavebníky číhají rizika nejen při samotné realizaci stavby. Vše začíná výběrem pozemku, přes projekt, zajištění financování, rozhodnutí o výběru materiálů pro výstavbu, překonání administrativní zátěže v rámci stavebního řízení až po výběr stavební firmy. V neposlední řadě zde máme poptávkové servery, které zákazníky nutí k rozdělení stavby na několik zakázek, které provádí různé firmy či živnostníci, což ve většině případů vede k následnému „chaosu“ na stavbě a prodražení celé stavby díky následným častým opravám. Další riziko vidíme v realizaci staveb neautorizovanými osobami, na stavbách pak v mnoha případech chybí i stavební dozor. Stavba je živý organismus, vyvíjí se, roste a dle požadavků zákazníků se neustále formuje a dotváří. Naše firma je na toto vše připravena a rádi zákazníkům pomůžeme. Při samotných realizacích vítáme spolupráci s odborným dozorem zákazníka.

Co si myslíte o vlivu referencí při rozhodování zákazníka?

Jelikož jsme firma zaměřená na koncové zákazníky, znamenají pro nás reference hodně. Fungujeme převážně na doporučení. Naši dřívější investoři, ale i projektanti a techničtí dozoři, předávají informace o naší firmě dále svým známým, kteří se na nás s důvěrou obracejí při řešení svých staveb. A my jim rádi pomůžeme, stejně jako jsme pomohli předcházejícím investorům, kteří nás doporučili. 

Váš vzkaz stavebníkům…

Stavebnictví je výstavní skříní ekonomiky, pokud se nestaví, je to známka stagnace. Jsme rádi za to, že si k nám nachází cestu stále více zákazníků. Rádi Vám pomůžeme s realizací Vašich záměrů.

 

Zdeněk Wiener
jednatel společnosti

Reference Stavební firmy Saportan s.r.o.

 

 

Silní partneři Wienerberger e4 domu

Stavební firmy v programu e4

Tradice výstavby rodinných domů (navazuje na sdružení Porotherm dům Wienerberger)

Ověřené profesionální stavební firmy

e4 dům na klíč

Stavební firmy v programu e4 >

Průmysloví partneři v programu e4

Podpora stavebníků v programu prostřednictvím řady výhod a propracovaných technologických řešení

15 renomovaných výrobců prémiových stavebních materiálů

 

Průmysloví partneři v programu e4 >

Certifikovaní projektanti e4

Proškolení odborníci z pravidel navrhování e4 domů

Síť specialistů na území celé ČR

Certifikovaní projektanti e4 >