Odstartovali jsme! První vzorový dům e4 ve výstavbě - VIDEO

12. 04. 2019
 
Výstavbu vzorového keramického Wienerberger e4 domu jsme odstartovali tiskovou konferencí a zahájením zdění dne 12. 4. 2019 na pozemku soukromého investora v Újezdu u Průhonic. Rodina Vlčkových položila a pokřtila první cihlu svého domu.

Jak jsme daleko po startu prvního vzorového domu e4?

První vzorový dům e4 – Ucelené řešení výstavby cihlových rodinných domů po roce 2020

Program Wienerberger e4 dům představuje ucelené řešení výstavby cihlových rodinných domů po roce 2020.
e4 představuje novou generaci cihlových domů, které vyhovují náročným požadavkům směrnice Evropské unie o energetické náročnosti budov platné od roku 2020.
Jsou připraveny pro moderní nároky na bydlení a životní styl v následujících desetiletích. 

Mezi jejich hlavní charakteristiky patří vynikající tepelně-izolační parametry, které vycházejí z vlastností cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach. Domy e4 jsou charakteristické vysokou užitnou hodnotou a jsou cenově příznivé.
Vynikající poměr cena/výkon vyplývá jak z konstrukčního řešení, tak ze služeb programu e4, které pomáhají usnadnit investorovi celou výstavbu e4 domu.

„V rámci uvedení programu e4 na trhu v České republice se může zákazník a budoucí majitel rodinného domu e4 opřít ve fázi přípravy o certifikované e4 projektanty. Ti jsou odborně proškoleni v oblasti povinných i doporučených pravidel pro navrhování těchto kvalitních cihlových domů. Konstrukční řešení domu e4 byla vytvořena ve spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT v Praze. Dále v rámci sdružení certifikovaných stavebních firem v programu Wienerberger e4 dům garantujeme termíny dokončení a ceny domu,“ vysvětluje Ing. Roman Busta, MBA, obchodní ředitel naší společnosti Weienerberger s.r.o.

Domy e4 respektují individuální požadavky investora, protože se nejedná o typová řešení. Jejich stavbu lze zvládnout i svépomocí.  „Pro zákazníky, kteří si e4 dům staví svépomocí, nabízíme nezávislé kontroly stavby a služby orientované na podporu přímo na stavbě.  Jednou z nich je například odborné zakládání stavby. Pro zákazníky e4 domů jsme zabezpečili přednostní dodávky cihel Porotherm a pálených tašek Tondach, „ doplňuje Ing. Busta.

Projekt prvního vzorového domu e4 autora Ing. arch. Bohumila Brůži se stal vítězným projektem architektonické soutěže naší společnosti Wienerberger, jejímž hlavním tématem byla realizace domů s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). První e4 dům je naprojektován dle principů e4 tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a lícového zdiva Terca. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva.


První vzorový dům e4 v České republice je pro rodinu Ing. Karla Vlčka realizován stavební firmou Harmony SZ, a.s. Ta se spolu s dalšími dvaadvaceti stavebními firmami sdružení Wienerberger e4 dům specializuje na výstavbu e4 rodinných domů v rámci celé České republiky. Toto sdružení navazuje na 15 let zkušeností a přes 1000 postavených rodinných domů pod názvem Porotherm dům Wienerberger (PDW).

Mohlo by vás také zajímat další video

Výhody - Wienerberger e4 dům

Výhody e4 domů pro obyvatele odráží samotný název programu. e4 domy jsou: ekonomické, energeticky efektivní, estetické, ekologické a bydlení v nich je zdraví prospěšné.

  1. ekonomika – cena srovnatelná, trvanlivost a odolnost, minimální údržba.
  2. energie – nízké náklady za energie nyní i do budoucna – splňuje požadavky pro NZEB.
  3. estetika – vzhled dle přání a představy zákazníka. Funkčnost, barevnost ani krása se po dlouhá léta užívání nemění.
  4. ekologie a zdraví – zdravé vnitřní klima – absence veškerých škodlivých látek.

 

Ostatní fotografie z eventu

Wienerberger e4 dům - firma

Bezplatná konzultace

Řešte vaše bydlení s odborníky